İletişim Fakültesi Çocukları Unutmadı

İletişim Fakültesi Çocukları Unutmadı
  • 23.04.2019
  • İletişim Fakültesi Çocukları Unutmadı için yorumlar kapalı
  • 871 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon ve Sinema (RTS) Bölümü 2. sınıf öğrencisi Feyza Kani’nin girişimleri ve İletişim Fakültesi Dekanlığının destekleri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında İletişim Fakültesi, Çarşamba Anafartalar İlkokulu 2-B sınıfı öğrencilerini ağırladı.

İletişim Fakültesi miniklere tanıtıldı

Anafartalar İlkokul müdürü İsa Kuru, 2-B sınıf öğretmeni Burcu Koç ve 2-B öğrencileri Feyza Kani eşliğinde İletişim Fakültesi’ni gezdiler. Gezinin sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta’nın odasına geçen öğrenciler sırayla Prof. Dr. Niyazi Usta’nın koltuğuna oturup gelecekteki hayallerinden söz ettiler.

Görevlerini teslim ettiler

Televizyon stüdyosuna geçen öğrencilere sunuculuğunu Feyza Kani’nin yaptığı yalan makinesi yarışması yapıldı. Yarışma öncesinde kameralar, stüdyo şefliği, yönetmenlik, resim seçiciliği gibi görevler, İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından çocuklara devredildi. Yarışmanın başlamasıyla beraber çocuklara sorular sorup doğru mu yoksa yalan mı olduğunu test eden Kani, çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Çocuklara kitap hediye edildi

Konferans Salonu’nda çocuklar için pasta kesildi. Pasta kesiminin ardından çocuklara, etkinliği düzenleyen RTS öğrencileri tarafından alınan kitaplar hediye edildi. Çocuklara hediyeleri, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kaya, Arş. Gör. Uğur Kılınç, Arş. Gör. Ufuk İnal ve ekip üyeleri tarafından takdim edildi.

OMÜ Radyo’da ‘23 Nisan Özel’ yayını

Feyza Kani tarafından OMÜ Radyo’da canlı olarak ‘23 Nisan Özel’ yayını yapıldı. Yayında çocuklarla mikrofon karşısına geçen Kani, çeşitli sorular yönelterek geleceğimizin teminatı çocuklara 23 Nisan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında sorular sorarak günün anlam ve önemine vurguda bulundu. Etkinlik hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ