Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Yaşayan Abideler: Gazilerimiz

Yaşayan Abideler: Gazilerimiz
  • 23.12.2019
  • Yaşayan Abideler: Gazilerimiz için yorumlar kapalı
  • 1.735 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin gazilere yapılan saygısızlıklara dikkat çekmek amacıyla hazırladıkları Yaşayan Anıt Projesi kapsamında fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu’nun yürüttüğü Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında “Gazini Gönlünde Yücelt” sloganıyla yola çıkan 4. sınıf öğrencilerinin düzenlediği etkinliğe, İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Çakın, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Necati Yılmaz, Gazi Ferhat Yeşilyurt, Gazi Ali Çakır, şehit babası Celal Özer ve şehit babası Orhan Yahşi katıldı.

Gazilerimiz ve şehitlerimiz için saygı duruşu ile başlayan etkinlikte İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Dr. Öğr. Üyesi Ömer Çakın açılış konuşmasını yaptı. Türk milletinin gaza anlayışının farklılığını vurgulayan Çakın “Bu topraklarda rahatça yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Öğrenci arkadaşlarımız bu ağaçların altında gölgelendikçe şehit ve gazilerimizi hatırlayacaktır.” diye konuştu. Çakın’ın etkinliği hazırlayan öğrencilere teşekkürlerinin ardından  kürsüye çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Necati Yılmaz “Şehitler vurulunca, gaziler unutulunca ölür. Biz istiyoruz ki gazilerimiz

unutulmasın. Bu toprakların mayası şehitlik ve gazilikle yoğrulmuş. Geçmişten gelen, ecdadımızdan miras olan bu topraklar bize böyle emanet edildi. Bizde bu düşüncelerle sizlere ve sizden sonraki nesillere aynı şekilde devredebilmek için gazilik ve şehitlik kavramını anlatabilecek her yere koşa koşa gelmeye hazırız.” dedi.

Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından öğretim elemanları, gaziler ve öğrencilerin katılımıyla 35 fidan dikildi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ