Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Sinemanın 124. Doğum Günü

Sinemanın 124. Doğum Günü
  • 27.12.2019
  • Sinemanın 124. Doğum Günü için yorumlar kapalı
  • 1.242 kez okundu

Sine-Düş Topluluğu ve Pazarlama İletişim Topluluğu’nun organizasyonuyla “Sinemanın 124. Doğum Günü’’ etkinliği düzenlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsü Atatürk Kültür Merkezi Pembe Salon’da gerçekleştirilen etkinliğe OMÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Üyesi Ahmet Oktan, Dr. Öğr. Üyesi Filiz Erdoğan Tuğran ve Arş. Gör. Kevser Akyol Oktan katıldı.

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4.sınıf öğrencisi Arda Ersel sunumuyla gerçekleştirilen etkinlik, Sine-Düş Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Burak Orhan Anılan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Anılan,

Etkinliğin açılış konuşmasında, sinemanın normal şartlarda 28 Aralık’ta Trenin Gara Girişi filmi ile başladığını fakat asıl tarihin sınavlara denk gelmesi sebebiyle erken tarihe almak mecburiyetinde kaldıklarını belirtti. Sine-Düş Topluluğu danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Filiz Erdoğan Tuğran ise konuşmasında bu kadar kalabalık bir etkinlik yapma hayallerinin olduğunu ve bu kadar çok filmle katılım sağlandığı için çok mutlu olduğunu belirtti. Etkinlik sinemanın 124. doğum gününe ithafen geçmişten günümüze gelen Trenin Gara Girişi, The Shining (Cinnet), Star Wars (Yıldız Savaşları) gibi herkes tarafından bilinen birçok filmden kareler içeren bir video gösterimi ile devam etti.

Ardından Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin çektikleri 11 kısa filmin gösterimi yapıldı. Gösterimin ardından en iyi 3 kısa filme ödül verildi. Dağınık filmi ile Ahmet Köse birinci, Hülya bu ya filmi ile Yiğiter Ayberk Çakır ikinci, Dijital Sağır filmi ile Ayberk Telatar üçüncü oldu. Öğrencilere ödülleri Dr. Öğr. Üyesi Filiz Erdoğan Turan, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oktan ve Arş. Gör. Kevser Akyol tarafından takdim edildi. Etkinlik, gösterimi yapılan kısa filmlerin sahiplerine teşekkür belgelerinin verilmesiyle son buldu.

Etkinlikte gösterimi yapılan diğer kısa filmler şöyle:

-Efsunkar, Çiğdem Dönmez

-Doğa’nın Korkusu, Burak Anılan ve Tugay Başsan

-Yılkı, Buğrahan Mayuk

-Son Müşteri, Özge Özoğlu

-Fotoğraf, Oğuzhan Sert

-Kırık Kalemler, Mahmut Emin Baylan

-Peacefullness in Turkey, Salma Wafiqoh

-Aşk-ı Araf, Ceren Acar

Haber: Birgül Esen

Fotoğraf: Elif Çakır

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ