Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

OMÜ Senatosu bu kez Çarşamba’da toplandı

OMÜ Senatosu bu kez Çarşamba’da toplandı
  • 16.02.2017
  • OMÜ Senatosu bu kez Çarşamba’da toplandı için yorumlar kapalı
  • 1.595 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr.Sait Bilgiç Senato toplantısı için geldiği Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nde İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta ve Hukuk Fakültesi DekanıProf. Dr.Hasan Tahsin Keçeligil’imakamlarında ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi ve çiçek takdim etti. Rektör Bilgiç, ayrıca Hukuk Fakültesi dekanlığında uzun yıllar görev yapan Prof. Dr. Mustafa Tiftik’e de çiçek takdim ederek yapmış olduğu hizmetler için teşekkür etti.

Prof. Dr. Bilgiç, dekanlıkta yaptığı konuşmada, “Üniversitelerde bu tip yönetici pozisyonları akademisyenlere büyük sorumluluk ve yükler getirmektedir.  Ben Hukuk Fakültemizde uzun yıllar görev yapan Mustafa hocama teşekkür ediyor, akademik görevinde başarılar diliyorum. Yeni dekanlarımızada görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Belediyeye İadeiziyaret

Rektör Bilgiç, Çarşamba ilçesini ziyaretinde Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ada iadeiziyarette bulunarak kendisine üniversitenin hediyesini takdim etti.

Belediye ziyaretinin ardından Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Senato üyeleri Çarşamba Göl Restoran’daki yemeğe iştirak etti. Çarşamba Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe Çarşamba’da göreve yeni başlayan Kaymakam Mustafa Güney de katıldı.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, kendilerini ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve Çarşamba protokolüne şükranlarını sunarak, “Samsun’un merkez dışına çıkıp hem kendi birimlerimizi görme, tanıma ve onlarla birlikte olma fırsatını yakaladık hem de buradaki yöneticilerimizle bir araya gelerek hakikaten faydalı ve değerli geri dönüşleri olan faaliyetleri bizzat yaşamış ve deneyimlemiş olduk. Hepinize katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.”  dedi.

Rektör Bilgiç’ten sonra söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise başta Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile Çarşamba Kaymakam Mustafa Güney ve üniversitenin senato üyelerini selamlayarak teşekkürlerini sundu. Başkan Dündar bir belediye başkanının doğal olarak yerel yönetici olması nedeniyle şehri ve memleketiyle ilgili birçok talebi olacağını belirterek Çarşamba’nın sahibi olduğu fakülte ve yüksekokulları ile ciddi bir yükseköğrenim faaliyeti içinde olduğunu vurguladı.

“Yükseköğrenim motivasyonumuz sürmeli”

Hüseyin Dündar, “Özellikle son dönemde Çarşamba ilçesini üniversite ile, yükseköğrenim ile öne çıkartacak bir çalışma ve motivasyonu bizler sürdürmek istiyoruz. Bu kararlılıktayız. Sayın Rektörümüze ve hocalarımıza olmak üzere herkese ifade ediyoruz. Ben bu noktada bizleri yalnız bırakmayacaklarına, burasının OMÜ’nün önemli bir parçası olarak eğitim-öğretim ve diğer bileşenlerle yoluna devam edeceğine, ileride bölge ve ülke adına daha iyi olanını açığa çıkartacağına canıgönülden inanıyoruz. Müstakil bir üniversite olacaksa da bunu dört başı mamur, altyapısı oluşmuş bir şekilde hayata geçirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Rektör Bilgiç’e Çarşamba’nın tarihi Göğceli Camii’nin tablosunu hediye etti.

“Rektör Bilgiç’ten Hayırsever Güneşdoğdu’ya Vefa”

Yemeğin ardından Rektör Sait Bilgiç ve Senato üyeleri ile Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba’ya kampüsü kazandıran hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu’nun kabrini ziyaret ederek dua okudular.

Kabir ziyaretinin ardından Rektör Bilgiç ve Başkan Dündar, Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’ndeki bina inşaatlarında incelemelerde bulunarak çalışmaları yerinde değerlendirdi.

DSC_2286 DSC_2319 DSC_2332 DSC_2347

 

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ