Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Minik Kalplerin Kadrajından Doğa

Minik Kalplerin Kadrajından Doğa
  • 09.02.2024
  • Minik Kalplerin Kadrajından Doğa için yorumlar kapalı
  • 2.242 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, Doç. Dr. Ahmet Oktan’ın rehberliğinde yürütülen Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında ‘Minik Kalplerin Kadrajından Doğa’ konulu doğal çevrenin önemini anlatan film gösterimi, fotoğrafçılık eğitimi ve boyama etkinliği düzenledi.

Cuma Sarı, Ali Akın Doğu, Yusuf Can Safa ve  Şeyma Özdemir  Çarşamba Şenyurt İlkokulunda, 30 ilkokul öğrencisine yönelik doğa sevgisi ve çevre bilincinin geliştirilmesine katkı sağlayacak doğa temalı film gösterimi etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında çocuklara, bitkilerin ve hayvanların yaşam alanlarını korumanın önemini anlatırken konunun önemine dikkat çeken ödüllü yarışma ve boyama etkinliği hazırladı. Ayrıca çevre bilincini daha iyi anlatmak için çocuklara uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi verildi. Derecelendirilen fotoğraflar öğrencilere hediye edildi.

Etkinliğin çocuklar üzerinde önemli bir etki yarattığına değinen Çarşamba Şenyurt İlkokulu Müdürü Süleyman Sapancı, “OMÜ öğrencilerinin sayesinde çocuklara doğa sevgisi ve çevre bilincinin önemine bugün bir kez daha dikkat çekildi.  Benzer faliyetlerin düzenlenmesi ve doğa sevgisinin yaygınlaştırılması hedeflerimizden biri. Bu etkinlik çocuklar üzerinde önemli bir etki yarattı.”  dedi.

HABER: Ece Topatay

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ