Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

OMÜ Öğrencilerinin Diktiği 200 Fidan Toprakla Buluştu

OMÜ Öğrencilerinin Diktiği 200 Fidan Toprakla Buluştu
  • 24.12.2021
  • OMÜ Öğrencilerinin Diktiği 200 Fidan Toprakla Buluştu için yorumlar kapalı
  • 834 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Uluslararası Hukuk ve Diplomasi Topluluğu ve İletişim Fakültesi Sine-Düş Topluluğu tarafından yürütülen fidan dikme etkinliği OMÜ Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü ve Çarşamba Adalet Ormanı’nda gerçekleştirildi.

Son zamanlarda farklı bölgelerde çıkan orman yangınlarıyla birçok ağaç zarar görmüştü. Bu yangınlarda oluşan zararları gidermek amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından fidan dikimleri yapılmaya başlandı. Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Çarşamba Belediyesinin katkılarıyla OMÜ öğrencileri Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleşen yangınlar dolayısıyla Fidan Dikme Projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’ne ve Çarşamba Adalet Ormanı’na OMÜ öğrenci topluluklarının katılımıyla 200 adet fidan dikildi.

“Gelecek nesillere borçluyuz”

Ormanları korumak amacıyla bu projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Didem Delidolu, “Ekolojik açıdan büyük öneme sahip ormanlarımızı koruyarak, gelecek nesillere borcumuzu ödemek adına bu etkinliği düzenledik. Vatandaşlarımıza düşen görev ve sorumluluk bilinci de bu projeye eklenince okulumuzun topluluklarının birleşmesiyle Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nde ve Çarşamba Adalet Ormanı’nda Fidan Dikme etkinliğini gerçekleştirmiş olduk” ifadelerini kullandı.

Haber: Nagihan Öztürk

Fotoğraf: Doğukan Günel

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ