Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Çocuklar için sanat

Çocuklar için sanat
  • 15.02.2016
  • Çocuklar için sanat için yorumlar kapalı
  • 1.741 kez okundu

Samsun’da bir alışveriş merkezinde cumartesi günleri kurulan çocuk boyama atölyesi çocuklardan ve ailelerinden büyük destek görüyor.

Samsun’da bir alışveriş merkezinde cumartesi günleri kurulan çocuk atölyesi, çocukları ve ailelerini sanatın bir dalından tutmaya çağırıyor. Ücretsiz olarak hazırlanan etkinliğin konusu özel günlere göre değişiklik gösteriyor. Etkinliğin amacını, Eğitmen İnci Gülüzar Bayramkaya şöyle açıklıyor: “Çocuklar alışverişte etkili zaman geçirsinler diye biz her gün burada aktivite yapıyoruz. Bazen konsept yapıyor, duyuruyoruz. Okul zamanı gelin, defterlerinizi biz kaplayalım diyoruz. Çocuklar farkında olsun, hazır defter almak yerine defterlerini kendileri yaratsın istiyoruz.”

“Çocuklar sanatla olsun”

Sadece resim değil müzik etkinliğinin de yapıldığını vurgulayan Bayramkaya, “Amacımız burada sanata olan duyarlılığı kazandırmak. Çocuklar sanatla olsun. Bunun için burada her gün etkinlik yapılıyor. Sayıya gelince havanın durumuna göre değişiyor. Bu yüzden kış aylarında kapalı alanda devam edecek. Etkinliğe katılım arttıkça, amacımıza ulaşmış oluyoruz ve bu beni çok mutlu ediyor” dedi.

Etkinlik böylelikle çocuklara ve ailelerine keyifli vakit geçirmelerini, aynı zamanda da resime ve müziğe ilgisi olan çocukların kendilerini bu sanat dallarında geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ