Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Serbest Kürsü

Serbest Kürsü
  • 03.03.2020
  • Serbest Kürsü için yorumlar kapalı
  • 942 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ)’nin Çarşamba ilçesinde yer alan Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsünde öğrencilerin nakit ihtiyacını karşılayacak bir ATM bulunmuyor. İletişim Fakültesinde 1112, Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinde 788, Adalet Meslek Yüksekokulunda 220, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde 47 olmak üzere 2 bin 167 öğrencinin öğrenim gördüğü kampüs aynı zamanda ilçe merkezine de uzak. Genç İfade ekibi olarak Serbest Kürsü’de kampüsteki öğrencilere bu konu hakkındaki düşüncelerini sorduk.

“Ortak ATM şart’’

Enes Çolak, Radyo Televizyon ve Sinema, 1.Sınıf

Bu okuldaki herkes bankamatik kartı kullanıyor. İnsanlar fazla nakit taşımak istemiyor, karttan parayı çekmek istiyor, cebinde çok para bulundurmak istemiyor. Bu sebepten ATM’lerin yakında olması çok iyi olurdu. Kampüste bir ortak ATM şart.”

“Yurttan aceleyle çıkıyoruz”

Osman Karadeniz, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 3. sınıf

“Sabahları yurttan derse yetişmek için aceleyle çıkıyoruz ve para çekemiyoruz. Sınav haftaları okuldan ayrılamıyoruz. Bu da nakit para temin etme konusunda sorun yaratıyor. Okulumuz birçok öğrenciyi bünyesinde barındırdığı için ATM olması zaten gerekli bir ihtiyaç.”

Parasız kalıyoruz”

Ezgi Aslan, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İkinci Öğretim, 4.Sınıf

“Kampüste ATM olmaması bizim için çok büyük bir sıkıntı. Parasız kalıyoruz, burs yatınca para çekmek istiyoruz ve bunun için de merkezdeki ATM’leri kullanmak zorunda kalıyoruz. Yakın mesafede bir ATM vardı fakat o da kapandı. Ayrıca okul kantininde sadece nakit para geçerli olduğu için zorluk çekiyoruz. En yakın zamanda okulumuza ATM getirilmesi hepimiz için çok iyi olur.”

“Okulu yetersiz gösteriyor”

Canberk Sığırtmaç, Hukuk, 1.Sınıf

“Okulun içinde ATM olmaması okulu yetersiz gösteriyor. Aynı zamanda okul kantininde sadece nakit para geçerli olduğu için nakit ihtiyacı doğuyor. Yakınımızda nakit temin edebileceğimiz bir ATM olmaması bizi merkezdeki ATM’lere gitmek zorunda bırakıyor. Okula en yakın zamanda ortak bir ATM gelmesini temenni ediyoruz.”

“Kız öğrenciler için sorun”

Gözde Gülsüm ARI, Gazetecilik, 3.Sınıf

“Kampüs, merkezi bir yerde olmadığından para çekmek bizim için çok önemli, yakın mesafede bir adet ATM var fakat o da ortak ATM olmadığı için bir para kesintisi oluyor. Öğrenci için yeri geldiği zaman 1 TL’nin bile önemi olabiliyor. Bankaların bu konuda biz öğrencilere yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle kız öğrenciler akşam saatlerinde para çekmek için yurtlarından çıkıp çok uzağa gitmeleri gerekiyor. Bu durum bizim için büyük sorun teşkil ediyor.”

Haber: Miraç Şentürk

Fotoğraf: Miraç Şentürk

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ