Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü Tanıtım Etkinliği Büyük Coşkuyla Sona Erdi

Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü Tanıtım Etkinliği Büyük Coşkuyla Sona Erdi
  • 04.06.2022
  • Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü Tanıtım Etkinliği Büyük Coşkuyla Sona Erdi için yorumlar kapalı
  • 1.142 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi bünyesinde bulunan Fotoğrafçılık Topluluğu (OMÜFoto), Üniversite ve Çarşamba Belediyesi işbirliğinde düzenlenen “Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü Tanıtım Etkinliği” büyük bir coşkuyla sona erdi.

Etkinliğin ikinci gününe İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Onur Bekiroğlu, Çarşamba İnsan ve Toplum Bilimleri Dekanı Prof. Dr. İbrahim Serbestoğlu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Recep Yılmaz, Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nursel Bolat, Fakülte dekan yardımcıları, Fakülte ve Meslek Yüksekokullarından akademisyenler, idari personeller, öğrenci toplulukları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinliğin kapanış konuşmasını yapan OMÜ Fotoğrafçılık Topluluğu Başkanı Şule Yazar, “Çarşamba’da bulunan  Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsünün daha görünür olabilmesi için başlattığımız bu etkinlikte en önceliğimiz herkesin güzel vakit geçirmesi ve bizden konum olarak uzakta kalan topluluklarla tanışma fırsatı yakalamasıydı. Bunu da başardığımıza inanıyorum. Bu başarıyı ulaşmamıza sağlayan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a, Fakültemiz hocalarına, Çarşamba Belediyesi Başkanı Halit Doğan’a, OMÜFoto yönetim ekibinden Barış Yavan, Utku Karadağ, Miraç Şentürk, Zeki Can Gürkan, Semanur Bal ve Nilüfer Yiğit olmak üzere OMÜFoto bünyesi altında gün boyunca çalışan, ter döken bu maratonda bizimle birlikte koşturan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu etkinlik ile beraber en iyi anlaşılan şey ise yola çıkarken söylediğimiz sloganımız olan İletişim Gerçekten Burada!” ifadelerini kullandı.

Halk oyunları gösterisi ve konserlere yoğun ilgi

Çarşamba Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, izleyicilere Samsun ve Çarşamba’ya özgü Topal Karga, Makinalı, Sarı Kız, Çarşamba Çiftetellisi, Oduncular, Hoş Bilezik, Tamzara ve Kasap oyunlarını sergiledi. Yanı sıra Çarşamba Belediyesi katkılarıyla düzenlenen konsere de çok sayıda katılımcı ilgi gösterdi. Fakültelerden öğrenciler ise ‘Mikrofon Sende’ karaoke etkinliğine katılarak seçtikleri şarkıları söyledi.

Spor müsabakalarının ödülleri sahiplerini buldu

Etkinliğin ilk gününde düzenlenen penaltı müsabakasında 76 kişi arasından birinci olan Ahmet Güney’e ödülünü OMÜ Fotoğrafçılık Topluluğu akademik danışmanı Arş. Gör. Okan Karakoca takdim etti.

Voleybol turnuvasında ilk gün ve ikinci gün yapılan müsabakalar sonucunda 9 takım arasından birinci olan “Omega6” takım üyeleri Burak Baycu, Ebru Selin Kesici, Ali Boran Tepe, Yağız Kurtbay, Barsbek Emir ve Mehmet Çakır’a kupa ve madalyalarını Rektör Danışmanı Doç. Dr. Recep Yılmaz verdi.

Etkinliğin ilk gününde gerçekleştirilen basketbol müsabakalarında 5 takım arasından birinci olan takım üyeleri Ayça Akçakaya, Ali Özdemir ve Yunus Soğukpınar’a kupa ve madalyalarını Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nursel Bolat sahipleriyle buluşturdu.

1965 Üniversiteli Samsunsporlular Derneği’nin açtığı stantta kayıt olan öğrencilerle, sahnede gerçekleştirilen çekiliş sonucunda ismi çıkan 3 kişiye forma 2 kişiye atkı hediye edildi.

“İlef’te Sinema” film gösterimi yapıldı

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen, İletişim Fakültesinden mezun olmuş öğrencilerin çektiği filmlerden oluşan İlef’te Sinema film gösterimi gerçekleştirildi.

İki gün boyunca süren ve farklı fakültelerden öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği, OMÜ Fotoğrafçılık Topluluğu tarafından hazırlanan Mustafa Kemal Güneşdoğdu Tanıtım Etkinliği müzik dinletisiyle sona erdi.

Haber: Semanur Bal

Fotoğraf: Esra Öz

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ