Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Karadeniz’in ilk kitap fuarı

Karadeniz’in ilk kitap fuarı
  • 15.06.2015
  • Karadeniz’in ilk kitap fuarı için yorumlar kapalı
  • 1.660 kez okundu

Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi (TÜYAP) ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarı, 18-24 Mayıs tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarına,  Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan Hızlan, Kültür ve Tanıtma Eski Bakanı Altan Öymen, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, yazarlar, sivil toplum kurulu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Karadeniz bölgesinin ilk kitap fuarı olma özelliği taşıyan fuara 150 yayınevi katılırken, Ahmet Telli, Erdal Demirkıran, Füruzan, Can Dündar, Deniz Kavukçuoğlu, Nedim Şener, Senai Demirci, Mustafa Armağan, Enver Aysever, Altan Öymen, Füruzan, Muzaffer İzgü, Canan Tan, Kahraman Tazeoğlu gibi isimler de söyleşi ve imza günlerinde kitapseverlerle buluştu. Fuara Samsunluların ilgisinin ise oldukça düşük düzeyde olduğu gözlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi de fuara tanıtım standıyla katıldı. Standa ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin ilgisi büyüktü.

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ