Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

OMÜ’de “OKAF” Heyecanı

OMÜ’de “OKAF” Heyecanı
  • 02.03.2022
  • OMÜ’de “OKAF” Heyecanı için yorumlar kapalı
  • 2.407 kez okundu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonluğunda ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde düzenlenen, yüzlerce firma ve 6 paydaş üniversiteyi bir araya getiren Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF) yapılan açılış töreni ile başladı.

Fuar, yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından,  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve OKAF Koordinatörü OMÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Esat Şanlı’nın konuşmaları ve protokol eşliğinde kurdele kesimiyle açıldı.

Orta Karadeniz Kariyer Fuarı’nın  2-3 Mart tarihlerinde sürecek olan etkinlikleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ile OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu tarafından verilen konserler eşliğinde devam etti.

Sampa İnsan Kaynakları Yöneticisi Recep Yiğit, fuarda yapılan kariyer konuşmaları kapsamında “Toyota Tarzı Yalın Liderlik” konusu üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Ardından OMÜ mezunu, sunucu, yazar ve yapımcı Bekir Develi, “Bizim Hikayemiz” başlığıyla kendi hayatından bahsederek üniversite öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.

Fuarın ilk günü SoloTürk pilotları, Binbaşı Emre Mert, Binbaşı Murat Bakıcı, bakım ekibinden Yüzbaşı Mehmet Ferhun Erzengin ve Kademeli Kıdemli Başçavuş Umut Çankaya’nın SoloTürk’ün başarılarından bahsettiği söyleşisi, imza töreni ve Rektör Yavuz Ünal’ın SoloTürk ekibine f16 maketi hediye etmesiyle son buldu.

Haber: Semanur Bal

Fotoğraf: Esra Öz

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ