Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

İletişim öğrencileri kitap topluyor

İletişim öğrencileri kitap topluyor
  • 05.12.2017
  • İletişim öğrencileri kitap topluyor için yorumlar kapalı
  • 3.051 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencileri, toplumsal sorumluluk dersinde gerçekleştirdikleri proje kapsamında, Çarşamba’da bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencileri için kitap ve kırtasiye malzemesi toplama kampanyası başlattı.

Kampanyanın geniş bir ölçekte hedef kitleye ulaşması için hazırlanan afişler, Çarşamba ilçe merkezindeki çeşitli yerlere ve OMÜ Kurupelit Kampüsü ile Samsun kent merkezindeki çeşitli etüt merkezlerine asıldı. Ayrıca İletişim Fakültesi öğrencileri proje kapsamında açtıkları “kitapsizokulkalmasin” isimli sosyal medya hesabından da projenin duyurumunu da gerçekleştirdi.

“Kitapsız Kütüphane, Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla başlatılan toplumsal sorumluluk projesi sonunda toplanan kitaplarla Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu için kütüphane kurulacak. Projenin diğer boyutunda ise Çarşamba Ticaret Borsası Karakaya İlkokulu, Köroğlu İlkokulu ve Köroğlu Damat İlkokulu öğrencilerine yönelik kırtasiye yardımında bulunulacak.

OMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4. sınıf öğrencileri ve Çarşamba Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen proje için kitap ve kırtasiye yardımları, belirlenen noktalarda toplanmaya devam ediyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ