Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

İletişim Fakültesi’nde Yardım Kampanyası

İletişim Fakültesi’nde Yardım Kampanyası
  • 17.12.2018
  • İletişim Fakültesi’nde Yardım Kampanyası için yorumlar kapalı
  • 1.786 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik 4. Sınıf öğrencileri ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı kampanyası düzenledi.

İletişim Fakültesi Gazetecilik 4. Sınıf öğrencileri Doç. Dr. Onur Bekiroğlu’nun yürüttüğü ‘Toplumsal Sorumluluk Projesi’ dersi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı kampanyası düzenlendi.

Melike Akkan’ın başkanlığında yürütülen kampanyada 11 öğrenci yer aldı. Çarşamba da başlatılan ve 15 gün süren kampanya İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, öğretim üyeleri, öğrenciler, Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba halkı tarafından büyük destek gördü.

“28 aileye ulaştık”

Kampanya hakkında düşüncelerini belirten Melike Akkan “Öncelikle bize inanan ve güvenen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Biz bu çalışmaya başladığımız andan itibaren ders kısmını unuttuk ve sadece daha çok ihtiyaç sahibine nasıl ulaşabileceğimize odaklandık. 28 aileye ulaşmayı başardık. Bu bizim ilk toplumsal projemizdi. Hepimiz için çok güzel bir deneyim oldu. Eğer bir kişinin bile yüzünde ufakta olsa bir tebessüme neden olduysak başardık demektir.” dedi.

Kampanya hakkında ki düşüncelerini belirten grup üyesi Bekir Köse “Ders kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu projeyle ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze olsun katkı sağlamayı amaçladık. Bu amaç doğrultusunda yardımlar topladık ve ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırdık. Bu projeyi hayata geçirmemizi sağlayan başta İletişim Fakültesi’ne ve destek veren tüm yardımseverlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Kampanya 15 Aralık tarihinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen 28 aileye yardımların ulaştırılmasıyla sona erdi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ