Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

İletişim Fakültesinde Devir Teslim Töreni

İletişim Fakültesinde Devir Teslim Töreni
  • 28.04.2022
  • İletişim Fakültesinde Devir Teslim Töreni için yorumlar kapalı
  • 972 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesinde gerçekleştirilen törende Prof. Dr. Niyazi Usta, dekanlık görevini Prof. Dr. Onur Bekiroğlu’na devretti.

İletişim Fakültesi Dekanlığında gerçekleşen törene OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Prof. Dr. Cengiz Batuk, İletişim Fakültesi Dekanlığını bir süre uhdesinde bulunduran Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren’in yanı sıra; Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, Çarşamba İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Serbestoğlu, Adalet Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Ayhan Ak, Çarşamba Ticaret Borsası MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kaya ve Doç. Dr. Ömer Çakın ile Fakülte Sekreteri Hasan Ergin ve fakülte öğretim elemanları katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Prof. Dr. Niyazi Usta’ya teşekkür ederek görevi devralan Prof. Dr. Onur Bekiroğlu’na muvaffakiyet diledi.

Rektör Ünal: “Nitelikli mezunlar yetiştirmek temel hedefimiz”

Günümüz dünyasında dijitalleşme ve iletişimin önemine de dikkati çeken Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Nitelikli mezunlar yetiştirmek temel hedefimiz. Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayabilecek mezunlar yetiştirebilmek adına göreve geldiğimizde ilk iş olarak eğitimde revizyon çalışmalarını başlattık. Tüm birimlerimiz de buna uygun olarak eğitim programlarına titizlikle yoğunlaştı. Dijitalleşme ve iletişim günümüz dünyasının her alanında oldukça önemli bir hale geldi. Bu önemin en somut örneği Covid-19 pandemisinde görüldü. İletişim Fakültemiz de yaşanan gelişmeler ve sahanın beklentileri dahilinde nitelikli mezunlar vermek için eğitim programlarında revize gerçekleştirdi.” şeklinde konuştu. Rektör Ünal, Gazetecilik bölümü öğrencileri tarafından çıkarılan İletişim Fakültesi Uygulama Gazetesi Genç İfade’nin mevcut sayılarını da inceledi.

Prof. Dr. Niyazi Usta ise görevde bulunduğu sürede kendisine destek veren çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek görevi devralan Prof. Dr. Onur Bekiroğlu’na başarılar diledi.

Tören, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Haber-Fotoğraf: Genç İfade Ekibi

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ