Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Fotoğrafçılık Topluluğu’ndan Online Eğitim

Fotoğrafçılık Topluluğu’ndan Online Eğitim
  • 30.04.2020
  • Fotoğrafçılık Topluluğu’ndan Online Eğitim için yorumlar kapalı
  • 1.009 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Fotoğrafçılık Topluluğu tarafından oluşturulan Online Fotoğrafçılık Akademisi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ahmet Oktan, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Faruk Çeçen ve Arş. Gör. Okan Karakoca’nın eşliğinde ilk etkinliğini gerçekleştirdi.

Her hafta bir fotoğrafçı ile online olarak görüşecek olan topluluk üyelerinin ilk konuğu Stüdyo Q’dan Olcayto Aksoy oldu. “Gıda Fotoğrafçılığı ve Stilistliği” konusunda başarı yakalamış bir isim olan Aksoy, ilk olarak karantina sürecinde böyle bir fikir geliştirdikleri için öğrencileri tebrik etti.

Çok sayıda öğrencinin katılım sağladığı canlı yayında Olcayto Aksoy, teknik bilgilerle sektöre yönelik tüyolar vererek öğrencilerin sorularını cevapladı.

Fotoğraf çekimlerinden sonra herhangi bir programla fotoğraf üstünde oynamadıklarını vurgulayan Aksoy, gıda fotoğrafçılığında sık kullanılan çekim hileleri yerine doğru ışık, açı ve kontrast ile işi çekim esnasında bitirdiklerine değindi.

Bu zorlu süreç bittikten sonra öğrencileri işin mutfağında ağırlamak ve uygulama yaptırmak istediğini söyleyen Olcayto Aksoy, topluluk üyelerini stüdyoya davet etti.

Canlı yayın sonrası Fotoğrafçılık Topluluğu Başkan Yardımcısı Şule Yazar, karantina sürecini en iyi şekilde değerlendirmek için birçok etkinlik yapacaklarını ve bu etkinliğin her hafta yeni konuklarla devam edeceğini söyleyerek fotoğrafa ilgi duyan öğrencilerin katılım sağlamak için Fotoğrafçılık Topluluğu’nun sosyal medya hesapları üzerinden kendileriyle iletişim kurmalarının yeterli olacağını belirtti.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ