Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

“Çiçekli Gezegen Projesi”

“Çiçekli Gezegen Projesi”
  • 27.12.2017
  • “Çiçekli Gezegen Projesi” için yorumlar kapalı
  • 2.340 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi  (OMÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri, topladıkları atık yağları deterjana dönüştürerek Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’ na bağışladı.

OMÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Merve Özbulut, Yağmur Kanbay ve Yasemin Dila Aygen, geliştirdikleri projeyle eğitime katkıda bulundu. Çarşamba’da kurdukları stantla vatandaşlardan atık yağ toplayan öğrenciler, atık yağ karşılığında vatandaşlara çiçek hediye etti.

Çarşamba halkının yoğun ilgi gösterdiği “Çiçekli Gezegen” projesi sonucunda elde edilen atık yağlar, deterjana dönüştürülerek TEGV Samsun Şubesi’ne bağışlandı. Burada çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan öğrenciler, çocuklara atık yağların dönüştürülmesiyle ilgili bilgi verdikten sonra günün anısına pasta kesti.

“Güzel bir dünya için”

Bitkisel ve hayvansal atık yağların denizlere karışarak, canlılar üzerinde büyük tahribata yol açtığını ifade eden Yağmur Kanbay  “1 litre atık yağ, 1 milyon litre içme suyunu kirletiyor, doğadaki dengeyi bozuyor. Yeraltı suları kirleniyor, bu nedenle gelecekte su sıkıntıları yaşanacak. Bu problemlerin yaşanmadığı daha güzel bir dünya için hep beraber işe koyulmalıyız. Ortaya koyduğumuz projeyle insanları bu konuda uyarmak istedik. Atık yağ karşılığında hediye ettiğimiz çiçeklerle güzel bir mesaj verdiğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Farkındalık oluşturduk

Geliştirdikleri projeyle birçok konuda farkındalık oluşturduklarını vurgulayan Yasemin Dila Aygen ve Merve Özbulut “Atık yağ getiren vatandaşlara saksı çiçekleri hediye ettik ve doğal dengenin korunması konusunda atık yağların dönüştürülmesinin önemini anlattık. Bu proje sayesinde; doğal dengenin bozulmasına engel olduk, vatandaşları bilinçlendirdik ve eğitime destek verdik. Projemize ilgi gösteren herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

2

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ