Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Çarşamba Huzurevi’nde “HUZURELİ” Projesi

Çarşamba Huzurevi’nde “HUZURELİ” Projesi
  • 24.01.2023
  • Çarşamba Huzurevi’nde “HUZURELİ” Projesi için yorumlar kapalı
  • 878 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencileri, Doç. Dr. Ahmet Oktan’ın yürüttüğü Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında Çarşamba Huzurevi’nde “HUZURELİ” projesini gerçekleştirdi.

Gönüllü olarak ekipte yer alan Resim Öğretmeni Meryem Yılmaz, ekip üyeleri Kübra Yamanoğlu, İrem Melek Kırbaş, Fatih Sezgin, Ali Mammadov ve Özge Koltuk büyüklerle birlikte resim çalışmaları yaparak vakit geçirdi.

“Yeni bir deneyim her yaşta yaşanabilir”

Öğrenciler, huzurevinde konaklayan büyükler ile resim ve boyama çalışmaları yaparak aslında hiç bir eğitimin ve yaşın önemi olmaksızın kendi özgün sanat eserlerini oluşturabileceklerini Huzureli Projesi ile gösterdi. Etkinlik, gönüllü olarak ekipte yer alan resim öğretmeni Meryem Yılmaz’ın temel konular hakkında bilgi vermesiyle başladı ve etkinlik öncesinde öğrenciler tarafından hazırlanan şövaleler üzerinde uygulama gerçekleştirildi.

Gençler ve büyükler arasında iletişimi arttırmak ve sanatın iki nesil arasında bir bağ olabileceğini göstermek amacıyla gerçekleştirilen projeyle ilgili Meryem Yılmaz, “Böylesi bir etkinliğe katılmış olmaktan olabildiğince mutluyum. Huzurevinde ve bu yaştaki büyüklerimize resim öğretmenliği yapmak benim için bir ilkti” ifadelerini kullandı.

Haber: Kübra Yamanoğlu

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ