Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Çarşamba Gazeteciler Cemiyeti açıldı

Çarşamba Gazeteciler Cemiyeti açıldı
  • 15.06.2015
  • Çarşamba Gazeteciler Cemiyeti açıldı için yorumlar kapalı
  • 2.397 kez okundu

Çarşamba Gazeteciler Cemiyeti düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

Faruk Tak’ın Kurucu Başkanlığında ve Çarşamba’da aktif görev yapan gazetecilerce kurulan Çarşamba Gazeteciler Cemiyeti, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımıyla 14 Mayıs’ta açıldı.

Derneğin Kurucu Başkanı Faruk Tak, açılışta yaptığı konuşmada, Çarşamba’da ilk gazetenin 1924 yılında çıktığını belirterek, ilçenin 90 yıllık gazetecilik serüveninin en büyük eksikliklerden birinin cemiyet olduğunu ifade etti. Geç de olsa cemiyetlerini kurduklarını dile getiren Tak, basının özgür bir biçimde hareket etmesinde cemiyetin önemli olduğunu vurguladı.

Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız ise konuşmasında, sivil toplum örgütlerinin önemi üzerinde durdu. Her alanda örgütlü bir toplum yapısının devleti daha da güçlendireceğini vurgulayan Yıldız, örgütlü basının toplumu daha da ileriye taşıyacağını ifade etti. Açılış töreninde gazetecilik mesleğinde 50. yılını dolduran Erdal Cansu’ya da plâket verildi.

Genç İfade ekibi Çarşamba’daki gazetecilerle buluştu

Açılışın ardından İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve Genç İfade Gazetesi’nde görev alan öğrencilerle sohbet eden Faruk Tak “Çarşamba’da bulunan İletişim Fakültesi ile işbirliği halinde olmaktan mutluluk duyarız. Bu cemiyette öğrencilerin de bir meclisi bulunuyor artık” dedi.

Genç İfade Gazetesi Editörü Yrd. Doç. Dr. Beste Nigar Erdem ise “Öğrenciler Çarşamba’yı yeni yeni tanımaya başladı. Haber bulmakta ve haber kaynaklarına ulaşmakta sizlerle iletişim halinde olacağız. Cemiyet Çarşamba’ya, gazetecilere ve gazeteci adaylarına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ