Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Beden dili cümle gibidir

Beden dili cümle gibidir
  • 24.02.2017
  • Beden dili cümle gibidir için yorumlar kapalı
  • 3.405 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi’nde “Topluluk Önünde Konuşma Beden Dili ve Fotoğraf (Workshop)” adlı seminer düzenlendi.

 

 

Omü İletişim Fakültesi konferans salonunda 23 Şubat Perşembe günü saat 10.00’da düzenlenen seminer iki oturum şeklinde gerçekleşti. Birinci oturumda Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Şükrü Kara, ikinci oturumda ise Fotoğraf sanatçısı Ahmet Kara sektördeki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı

Çarşamba Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen etkinliğe; İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Sinan Kaya , Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Çakın, Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Recep Yılmaz öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Beden dilinin önemine vurgu yapan Şükrü Kara “Yüzümüzde bulunan 44 yüz kası ile 7 bin farklı ifade oluşturabiliriz. Bu nedenle beden dili sözcüklerden daha etkilidir. Beden dili ile sözcükler uyuşmazsa en iyi ihtimalle samimiyetsiz en kötü ihtimalle yalancı durumuna düşersiniz” dedi.

Az kitap okursanız çok çuvallarsınız

Kara, topluluk önünde konuşacak kişinin konu seçimini belirlerken, anlatmak istediklerini bir cümleye sığdırabilecek donanıma sahip olması gerektiğini ve bunu ancak çok kitap okuyarak başarabileceğini söyledi.

Fotoğrafta bakış boşluğunun önemi

İkinci oturumda ise Fotoğraf sanatçısı Ahmet Kara, fotoğrafta ışık kullanımı ve cihaz farklılıkları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Fotoğrafta bakış boşluğunun önemine değinen Kara, “Fotoğrafa bakan kim olursa olsun, bakılan kişinin kendisi olduğunu düşünür” dedi.

Katılımın yoğun olduğu seminerde Şükrü Kara ve Ahmet Kara’ya teşekkür belgesi, katılan öğrencilere ise katılım belgesi verildi.

IMG_2531 IMG_2538 IMG_2544 IMG_2547 IMG_2548 IMG_2550 IMG_2551 IMG_6527 IMG_6559

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ