Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Sokrates münazara etkinliğinin ikincisi düzenlendi

Sokrates münazara etkinliğinin ikincisi düzenlendi
  • 22.03.2018
  • Sokrates münazara etkinliğinin ikincisi düzenlendi için yorumlar kapalı
  • 3.547 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sokrates Buluşmaları adlı münazara etkinliğinin ikincisi düzenlendi.

İki gruba ayrılan öğrenciler tarafından “Çocuk yetiştirmede geleneksel aile modeli mi daha etkilidir, modern aile modeli mi?” konusu münazara edildi. Münazara da geleneksel aile modeli savunuculuğunda Cengiz Ortataş, Mihrican Keskin, Berat Aktaş, Cihan Peker ve Faruk Polat yer alırken; modern aile modeli grubunda Elif Nur Turgut, Ozan Can Uca, Esra Torun, Çiğdem Dönmez ve Recep Acar yer aldı. Moderatörlüğünü Nevin Mutlu’nun yaptığı münazarada jüri üyelerini okulumuz akademisyenlerinden Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oktan, Dr. Öğr. Üyesi Nurhayat Yoloğlu, Dr. Öğr. Üyesi Nur Erdem, Arş. Gör. Gülten Arslantürk ve fakültemiz öğrencilerinden Hidayet Yıldız ile Onur Şen oluşturdu.

Geleneksel aile mi, modern aile mi?

Geleneksel aile modeli grubu örf, kültür ve geleneklerin aktarımının önemi üzerinde durarak çocuk yetiştirmede geleneksel anlayışın daha sağlıklı olduğunu savundu. Modern aile grubu ise, fikrini özgürce açıklayabilen ve kendini daha iyi ifade edebilen çocukların yetiştirilebilmesi için modern aile faktörünün daha önemli olduğu tezini ispatlamaya çalıştı.

Çekişmeli geçen münazara sonunda jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu Geleneksel Grup 2065 puan alırken, Modern Aile Grubu 2122 puanla münazaranın galibi oldu.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ