Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Size Bir Masalımız Var Çocuklar

Size Bir Masalımız Var Çocuklar
  • 23.01.2020
  • Size Bir Masalımız Var Çocuklar için yorumlar kapalı
  • 1.629 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında unutulmaya yüz tutan radyoda masal dinleme kültürünü yeniden çocuklarla buluşturdu.

Samsun’un Çarşamba ilçesi Anafartalar İlkokulu ile beraber yürütülen projede okul müdürü ve öğretmenler, çocuklar için masal seslendirdi.Proje kapsamında düşüncelerini ifade eden Samsun Çarşamba Anafartalar İlkokulu Müdürü İsa Kuru “Çocuk eğitiminde masal, düş gücünün gelişmesine ufkunun açılmasına yardımcı olur. Kelime dağarcığını zenginleştirir ve kavram öğrenimini hızlandırır. Masallar çocukların korkularını giderir. Özlemlerini dile getirir, kişiliğini geliştirir, onlara güven verir, geleceğe olan umutlarını arttırır. Biz Çarşamba Anafartalar İlkokulu ailesi olarak Size Bir Masalımız Var Çocuklar Projesi ile masalın çocuklar üzerindeki etkisinden yola çıkarak masalın bu büyülü gücünden yararlanmayı amaç edindik. Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, masal anlatıcılarının ses kayıtlarını yapacak, gerekli ses ve efektleri ekleyerek haftanın belirli gününde OMÜ Radyo’da yayın yapacaklar.” dedi.

“Her çocuk masalla büyümeli”

Size Bir Masalımız Var Çocuklar Projesinin Başkanı Nurdan Saygın ise “Böyle güzel bir proje içerisinde yer aldığım için çok mutluyum. Her çocuk masalla büyümeli. Bizlerde bu amaç doğrultusunda kendi masallarımızı çocuklara anlatıp dinlemesine vesile olarak unutulmaya yüz tutmuş kültürümüzü yeniden canlandırmayı hedefleyerek bu amaçlar doğrultusunda projeye başladık. Çocuklar sadece ailesinden değil, Kaymakam, Belediye Başkanı, Vali, İl Milli Eğitim Müdürü, Rektör, Dekan, Okul Müdürü ve öğretmenlerin de kendilerinin dinlemiş olduğu masalları çocuklarla buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

Çocukların okul dönemi sonlanana kadar devam edecek olan masal dinletisi, her perşembe 21.00’da OMÜ Radyo’da gerçekleştirilecek. OMÜ Radyo’yu  http://www.omuradyo.com/ üzerinden dinleyebilirsiniz.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ