Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Otizm bir engel değil

Otizm bir engel değil
  • 25.04.2018
  • Otizm bir engel değil için yorumlar kapalı
  • 2.121 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım (HİT) Bölümü tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında otizmli çocuklara 23 Nisan etkinliği düzenlendi. Çarşamba Belediyesi, OMÜ Öğrenci Konseyi, Çarşamba Gençlik Merkezi ve Özel Yılmazlar İlk Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

OMÜ İletişim Fakültesi HİT 3. sınıf öğrencileri, 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde otizmli çocuklarla buluştu. Çarşamba Belediyesi, OMÜ Öğrenci Konseyi, Çarşamba Gençlik Merkezi ve Özel Yılmazlar İlk Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar keyifli saatler geçirdiler.

Otizmli çocuklarla farkındalık yaratmak için yola çıkan İletişim Fakültesi HİT 3. sınıf öğrencileri tarafından Adapark’ta düzenlenen etkinliğe Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Gençlik Merkezi Müdürü Ramazan Katoğlu, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kaya ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oktan, İletişim Fakültesi Öğr. Gör. Emine Ceng, İlk Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğretmenleri, otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.

Hedefleri 12’den vurdular

Etkinlikte müzik eşliğinde palyaçolarla eğlenen çocuklara Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar tarafından hediye takdimi yapıldı. Etkinlik kapsamında çeşitli oyunlar ile çocukları eğlendiren HİT 3 öğrencileri, çocuklarla şarkılar söyleyerek beraber eğlendiler. İlk Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ulaş Tırıç İletişim Fakültesi HİT 3. sınıf öğrencileri tarafından yapılan sosyal sorumluluk projesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. OMÜ Öğrenci Konseyi tarafından projeyi yürüten Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3.sınıf öğrencilerine plaket takdimi yapıldı.

Etkinlik kapsamında Çarşamba Gençlik Merkezi bahçesine kurulan mini okçuluk, mini langırt ve mini dart ile çocuklar bol bol eğlendiler. Mini okçuluk ve mini darta büyük ilgi gösteren çocuklar, hedefleri 12’den vurdular. Yemek ve pasta ikramının ardından hatıra fotoğrafı çekimiyle program sona erdi.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ