Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Orda bir köy var uzakta

Orda bir köy var uzakta
  • 02.05.2018
  • Orda bir köy var uzakta için yorumlar kapalı
  • 3.741 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım (HİT) Bölümü 3. sınıf öğrencileri; “Bir Kitap Bin Nesil Şenliği” adlı Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Çarşamba ilçesine bağlı Köroğlu Köyü’ndeki öğrenciler ile bir araya geldi.

“Bir Kitap Bin Nesil” adlı etkinliğe, İlçe Kaymakamı Mustafa Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Binbaşı Ramazan Ünal, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kaya, İletişim Fakültesi Öğr. Gör. Emine Ceng, Köroğlu Köyü Muhtarı Bahri Özdemir, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“İnsanlar için en etkili öğrenme yolu okumaktır”

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik, İlçe Kaymakamı Mustafa Güney’in konuşması ile devam etti. Güney “İnsanlar için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir nesil başarılı ve bilgili olacaktır. Bu tür etkinlikler köy okulları dışında daha merkezi yerlerde yapılıyor. Oysaki her okulumuzun bu tür projelerde yer alması gerekiyor. Üniversiteli genç arkadaşlarımız sonraki nesillere örnek olabilecek bir projeyi gerçekleştirdiler. Uzak bir köy okulunda yaptıkları bu etkinlikle küçüklerimize kitap okumanın önemini vurguladılar. Bu anlamlı projede yer aldıkları için arkadaşlara çok teşekkür ederim. Umuyorum ki bu parlak nesil de büyüdükleri zaman yapılmış olan bu güzel etkinliği hatırlayacak ve kendileri gibi minik kalplere ışık tutmak için çabalayacaklardır.” dedi.

“Bir araya gelmemizin sebebi okumak”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir “Öncelikle bu etkinlikte bulunduğumuz için çok mutluyuz. Öğrencilerimiz ve bizler için unutulmayacak bir organizasyona şahitlik ediyoruz. Kitap okumanın önemini her zaman dile getirdik ve okumak için herkesi teşvik ediyoruz. Bugün de görüyoruz ki burada bir araya gelmemizin sebebi okumak. Geleceğin gençleri olarak siz öğrencilerimiz her zaman okumak için gayret gösterin.” şeklinde konuştu.

Binbaşı Ramazan Ünal “Bu projeye davet edildiğimiz için kendi adıma çok mutlu oldum ve bu anlamlı proje için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kaya “Projeyi gerçekleştiren ve burada bulunan herkese teşekkür ederim.” şeklinde ifade etti.

“Kolay olanı herkes yapıyor biz zor olanı seçtik”

“Bir Kitap Bin Nesil” adlı projeyi gerçekleştirmek için Köroğlu İlkokulu ve Köroğlu Damat İlkokulu’ndaki öğrencileri bir araya getiren Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencileri “Kolay olanı herkes yapıyor biz zor olanı başarmak için Çarşamba’nın en uzak köylerinden birisini seçerek oradaki minik kalplere gelecekte hatırlamaları için güzel bir anı bırakmak istedik.” dediler.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ