Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

OMÜ’lü Öğrenciler Lösemiye Umut Oluyor 

OMÜ’lü Öğrenciler Lösemiye Umut Oluyor 
  • 18.01.2022
  • OMÜ’lü Öğrenciler Lösemiye Umut Oluyor  için yorumlar kapalı
  • 869 kez okundu

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü öğrencileri, lösemili çocuklara yardım kampanyası düzenledi.

Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Tülin Al Sahli’nin yürüttüğü Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında gerçekleştirilen “Lösemili Çocuklara Umut Ol” projesinde, ekip üyeleri lösemili çocuklar için Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nde kalem, defter, USB bellek satışı yapmak üzere stant açtı.

Açılan stant öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Topladıkları bağışlarla lösemili çocuklara kıyafet alan öğrenciler, kıyafetleri Samsun Lösemili Çocuklara Yardım Vakfı’na teslim etti.

LÖSEV’de gönüllülük semineri

Ayrıca yürütülen proje kapsamında lösemide farkındalık yaratabilmek ve gönüllük hakkında öğrencilere bilgi sağlamak amacıyla, Samsun Lösemili Çocuklara Yardım Vakfı (LÖSEV) tarafından İletişim Fakültesi konferans salonunda “LÖSEV’de Gönüllülük” semineri düzenlendi. Seminere Samsun Lösemili Çocuklara Yardım Vakfı (LÖSEV) Halka İlişkiler Uzmanı Özlem Vural katılım sağladı.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin gönüllülük esasına dayalı yürütmüş oldukları projeden memnuniyetlerini dile getiren Özlem Vural, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri olarak yapmış olduğunuz kıyafet bağışı için çok teşekkür ederiz. Kurum olarak bu kıyafetlere çok ihtiyacımız vardı. Fakültenizde bize seminer olanağı sağlayarak daha fazla kişinin bizler hakkında bilgi sahibi olmasına katkıda bulundunuz. Bu güzel gün için hepinize minnettarım. Lösemiye farkındalık yaratan genç gönüllü arkadaşlarımı da ayrıca tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“Farkındalık oluşturmak istedik”

Proje grup başkanı Hümeyra Ercan, “Bizler bu projeye başlarken Lösemili çocuklara sadece yardım etmek değil aynı zamanda bir farkındalık da oluşturmak istedik. Okulumuzda ki arkadaşlarımız ve akademisyenlerimizin ilgi ve alakalarıyla biz bu farkındalığı sağladık. Projeyi destekleyen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Haber: Furkan Bahçecik

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ