Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Öğrencilerin gözüyle “Hayattan Kareler”

Öğrencilerin gözüyle “Hayattan Kareler”
  • 15.04.2015
  • Öğrencilerin gözüyle “Hayattan Kareler” için yorumlar kapalı
  • 1.679 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen “Hayattan Kareler” isimli fotoğraf sergisi fotoğrafseverlerle buluştu.

Gazetecilik Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin “Basın Fotoğrafçılığı” ile “Haber Toplama ve Yazma Teknikleri” dersleri kapsamında çektikleri 38 adet portre fotoğraf, 25 Aralık 2014-2 Ocak 2015 tarihleri arasında fakültenin fuaye alanında sergilendi. Sergide, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinin yanı sıra öğretim elemanlarının çalışmaları da yer aldı.

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Tahsin Bayar, Fotoğraf Sanatçısı Adem Cesur, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı serginin açılış konuşmasını İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurdan Öncel Taşkıran yaptı. Konuşmasına, habercilikte kullanılan görselin önemini vurgulayarak başlayan Taşkıran, “Görsellik iletişim araçlarında en öne çıkan unsurdur. Öğrencilerden isteğim, ileriki çalışma dönemlerinde, yazdıkları her türlü haberin, çektikleri her türlü görselin, gerçeği ve doğruyu manipüle edilmemiş habercilik anlayışıyla yansıtması, doğruyu öz biçimde vermesidir” dedi.

İletişim Öğrencilerinin İlk Fotoğraf Sergisi

Prof. Dr. Nurdan Öncel Taşkıran, İletişim Fakültesi tarafından gerçekleştirilen ilk fotoğraf sergisi olma özelliğini taşıyan serginin açılmasında emeği geçen öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Eda Doğan, Yrd. Doç. Dr. Beste Nigâr Erdem ile fotoğraflarıyla sergiye katkı sağlayan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Oktan ve Yrd. Doç. Dr. Ömer Çakın’a teşekkür belgelerini sundu. Fotoğrafları sergilenen öğrenciler de teşekkür belgelerini öğretim üyelerinin elinden aldılar. Ardından katılımcılar ve öğrenciler fotoğraf sergisini gezdiler ve sergilenen fotoğrafların önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ