Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

İzmir için “Bir Olunca” dediler

İzmir için “Bir Olunca” dediler
  • 04.01.2021
  • İzmir için “Bir Olunca” dediler için yorumlar kapalı
  • 994 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri, İzmirli depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım projesi başlattı.

OMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden Beyza Nur Genç, Ayşenur Yüksek, Fatma Üzer ve Nefise Nur Bayrak,Arş. Gör. Dr. Gülten Arslantürk’ ün yürüttüğü Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında “Bir Olunca” adındayardım kampanyası başlattı. 30 Ekim 2020’de İzmir’in Seferihisar açıklarında 6,9 büyüklüğünde meydana gelendepremden etkilenen depremzedelerin yaralarını bir nebze olsun sarmayı hedefleyen öğrenciler, depremzedelere battaniye, mont, gıda, bot gibi gerekli eşyaları ulaştırmak amacıyla bu kampanyayı başlattıklarını belirtti. 

“Her Eşya Bir Ev” Sloganıyla Yola Çıktılar

Depremde evini kaybeden depremzedeler için gönderilen herbir eşyanın sıcak evlerinde hissetmelerini sağlayacağı inancıyla bu projeyi başlattıklarını dile getiren proje ekibi,“Her Eşya Bir Ev” sloganıyla yola çıktı. Yardım kampanyasını yürüten proje ekibinin bir kısmı hem gönderilen yardımların ulaşmasını teyit etmek hem de çadırlardaki ihtiyaçları tespit edebilmek için yardımları İzmir’deki çadır kentlere kendi elleriyle ulaştırdı. Depremden etkilenen çocukları da unutmayan proje ekibi, çocuklara uygun bot, mont gibi eşyalar tedarik etti.  Çocukların gelişim çağında en önemli ihtiyaçlarından olan kitaplar da yardım koliler arasında yer aldı. Öğrenciler, 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremin ardından 2 Kasım 2020’de sosyal medya üzerinden başlatılan ve 22 Aralık 2020’ye dek sürdürülen yardım kampanyasında deprem bölgesine yaklaşık 30 koli yardım ve battaniye ulaştırdı. 

Haber ve tasarım: Beyza Nur Genç – Ayşenur Yüksek

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ