Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

İletişim Fakültesi’nde ‘Korku Sineması’ Etkinliği

İletişim Fakültesi’nde ‘Korku Sineması’ Etkinliği
  • 01.11.2018
  • İletişim Fakültesi’nde ‘Korku Sineması’ Etkinliği için yorumlar kapalı
  • 1.318 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon ve Sinema (RTS) öğrencilerinin oluşturduğu Sine-Düş Topluluğu tarafından ‘Korku Sineması’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında çeşitli kostümler giyen öğrenciler kampüs içerisinde keyifli saatler yaşattılar.

Dr. Öğr. Üyesi Filiz Erdoğan Tuğran ve Araştırma Görevlisi Uğur Kılınç’ın önderliğinde kurulan ve RTS 3.sınıf öğrencisi Ceren Yıldırım’ın başkanlığını üstlendiği Sine-Düş Topluluğu, çeşitli kostümler giyinerek fakülte içerisinde ‘Korku Sineması’ etkinliği düzenlediler. Etkinlik, Sine-Düş Topluluğu öğrencilerinin kampüs içerisinde gezmeleri ile başladı. Kampüs sakinlerinin şaşkın bakışları içinde kostümlerindeki karaktere bürünen öğrenciler, renkli görüntüler sergilediler.

Sine-Düş Topluluğu’nun yeni etkinlikleri yolda

Etkinlik kapsamında İletişim Fakültesi Sinema Salonu’nu dolduran konuklara korku teması ile harmanlanmış yiyecek ve içecekler ikram edildi. İkramların ardından zombi, cadı, katil gibi çeşitli kostümler giyen öğrenciler ile bol bol fotoğraf çektiren İletişim Fakültesi öğrencileri film gösterimi için sinema salonu koltuklarında yerlerini aldılar. Film gösteriminden önce Araştırma Görevlisi Uğur Kılınç, konulara korku sineması ile alakalı kısa bir konuşma yaptı. Kılınç’ın konuşmasından sonra konuklara Tim Burton’ın, The Nightmare Before Christmas adlı filmi izletildi. Film gösteriminin ardından konuklara teşekkür eden Sine-Düş Topluluğu öğrencileri, yeni etkinliklerin sinyalini verdiler.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ