Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Hekimoğlu Samsun’u büyüledi

Hekimoğlu Samsun’u büyüledi
  • 15.06.2015
  • Hekimoğlu Samsun’u büyüledi için yorumlar kapalı
  • 1.330 kez okundu

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından dünya opera literatürüne kazandırılan ilk opera eseri “Hekimoğlu” son kez seyircilerle buluştu.

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından 18 Ekim 2014 tarihinde dünya prömiyeri gerçekleştirilen Hekimoğlu Operası, 11 Mayıs Pazartesi akşamı son kez sahnelendi. Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin dünya opera literatürüne kazandırdığı ilk opera eseri olması nedeniyle özel bir öneme sahip olan Hekimoğlu operası, Bertan Rona tarafından kaleme alındı. Rejisörlüğünü Figen Ayhan’ın üstlendiği operada, Zerrin Kaslı, Bilal Doğan, Cenk Bıyık ve Esra Çetiner gibi isimler başrolleri paylaştı. Orkestra şefi Tolga Taviş’in ilk büyük opera eseri olan Hekimoğlu’nun kostüm tasarımları ise Gizem Betil’e ait.

Karadeniz’in efsanevi halk kahramanlarından Hekimoğlu İbrahim’in hikâyesini konu alan operada, özellikle Hekimoğlu’nun annesi Esma Ana rolünde karşımıza çıkan Ezgi Karakaya, müthiş performansıyla Samsun seyircisinden tam not aldı. Gösterimin bitiminde oyuncuların söylediği Hekimoğlu türküsü, seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ