Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Genç İletişimcilerin Mezuniyet Sevinci

Genç İletişimcilerin Mezuniyet Sevinci
  • 20.06.2019
  • Genç İletişimcilerin Mezuniyet Sevinci için yorumlar kapalı
  • 4.391 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi 2018 –2019 akademik yılı mezunları, yapılan törenle mezuniyetlerini kutladı. İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen üçüncü dönem mezuniyet töreninde yaklaşık 150 öğrenci bu gururu yaşadı.

Mezuniyet törenine; Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Av. Halit Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Kemal Çelik, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, Rektör Danışmanı ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oktan, Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kaya, İnsan ve Toplum Bilimleri Dekanı Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hakan Tan, ilçe protokolü, akademisyenler, mezunların aileleri ve davetliler katıldı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta “Bu sene 3.sünü gerçekleştirdiğimiz mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz. Elimizden geldiğince öğrencilerimizi yetiştirmeye çalıştık. Öğrencilerimize temel bilgileri verdik bu bilgilerin yanında daha sonra iş hayatında kendilerini geliştireceklerdir.  Öğrencilerimizin problem çözme yeteneklerine bağlı olarak öz güvenlerinin arttığını, çevrelerinin geliştiğini daha sonraki mezun takibinde görüyoruz. Velilerimizden de iş hayatına adım atana kadar ve attıktan sonra evlatlarına her zaman destek olmalarını istiyorum. Bu seneki mezun öğrencilerimizin şansı, kahramanlık destanının yazıldığı 19 Mayıs 1919’un 100. yılını kutuluyor olmamızdır. Sevgili öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarımızda başarılar diliyorum. Başta protokol olmak üzere buraya kadar teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize emek veren hocalarımıza ve velilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım “Bu gün velilerimiz ve öğrencilerimiz için dönüm noktasıdır. Bu anlamlı günde aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. İletişim denilince, sizin ne kadar bilgili olduğunuz değil karşınızdaki kişinin ne anladığı önemlidir derler. Dolayısıyla iletişim fakülteleri bu anlamda çok önemli. Medya, demokrasiler için de olmazsa olmazıdır. Sizler bu anlamda çok önemli bir fakülteden mezun oluyorsunuz. İletişim fakültesi hocalarını, yönetimini, öğrencilerimizi ve velilerimizi yaptıkları fedakârlıklar için tebrik ediyorum. Mezunlarımıza bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Mezunlar adına ilk sözü alan okul birincisi Senem Yılmaz sevinç ve gururunu tüm katılımcılarla paylaştı. Konuşmanın ardından İletişim Fakültesini birincilikle bitiren Gazetecilik bölümü öğrencisi Senem Yılmaz mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.

Fakülte birincisi Senem Yılmaz, Feyzanur Gökçe ve üçüncü Özlem Günaltay’a ödül ve başarı belgeleri protokol tarafından takdim edildi.

Tören, protokol üyelerinin ve akademisyenlerin bölümlerde dereceye giren ve mezun olan öğrencilere hediye ve başarı belgelerini vermelerinin ardından, öğrencilerin mezuniyet yemini etmesi ve kep atılmasıyla sona erdi.

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ