Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Toplumu bilinçlendirmek çocukluktan başlar

Toplumu bilinçlendirmek çocukluktan başlar
  • 15.12.2017
  • Toplumu bilinçlendirmek çocukluktan başlar için yorumlar kapalı
  • 2.822 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi ve Atatürk İlkokulu öğrencileri “Eğitimde İş Birliği” adlı proje kapsamında bir araya geldiler.

OMÜ Rektörlüğü ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Eğitimde İş Birliği” adlı projenin protokolü imzalandı.  İletişim Fakültesi ve Çarşamba Atatürk İlkokulunun işbirliği ile yapılan çalışmayla “Zorbalığa Dur De” afiş tasarımı ve “Mesleğim Benim” projeleri hayata geçirildi. Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri tasarım çalışmalarının fotoğraf ve video çekimlerini gerçekleştirdiler. Atatürk İlköğretim öğrencileri giydikleri masal kahramanları ve meslekleri tanıtan kostümlerle kamera karşısında renkli görüntüler sergilediler.

Projenin gerçekleşmesi için İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sinan Kaya, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Recep Yılmaz, Radyo Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Çakın, Uzm. Dr. Nursel Bolat ve Atatürk İlkokulu müdürü Eyüb Yön,  Rehber Öğretmen Nurten Yılmaz danışman olarak görev aldılar.

“7 Ay 7 Dünya”

7 ay sürecek olan ve halihazırda başlayan diğer bir proje “7 Ay 7 Dünya”da da otizmli çocukların ve diğer çocukların velileriyle birlikte film gösterimi yapılıyor. Filmin sonunda  veliler film hakkındaki fikirlerini paylaşma fırsatı buluyorlar. Fakültemiz tarafından filmler ve farkındalık düzeyi ilişkisi araştırılıyor.

_DSC0315_DSC0410_DSC0267_DSC0388

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ