Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

SAMSUN’DA ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

SAMSUN’DA ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ
  • 22.09.2020
  • SAMSUN’DA ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ için yorumlar kapalı
  • 266 kez okundu

Samsun Valiliği tarafından öğrencilerin uzaktan eğitime kolay erişebilmeleri amacıyla tableti olmayan 36 bin 157 öğrenci için “Eğitime Bir Tablet Katkın Olsun” kampanyası başlatıldı.

Kampanyada ilçelerde tablet ve internet erişimi olmayan öğrencilere yardım edilmesi hedeflenirken Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Öğrencilerimizin EBA Canlı Dersler ve EBA Portal’ın uzaktan eğitime sağladığı avantajlardan yararlanmalarını istiyoruz” şeklinde ifadelere yer verildi.

Öncelik Evinde Tv Olmayan Öğrencilerin

Kampanya ile öncelikle 1. dönem sonuna kadar, EBA Destek Noktalarına ulaşım sıkıntısı çeken ve taşımalı şekilde okullara giden yaklaşık 6 bin 600 öğrenciye ulaşarak cihaz ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan Valilik cihaz ihtiyacı olan öğrencilerin tespiti için İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin görevlendirildiğini açıkladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Whatssapp iletişim hatlarına gelen tablet talepler incelenerek evinde televizyon olmayan öğrencilere öncelik sağlanacak. Kampanyaya bağışta bulunacak katılımcılardan nakdi yardım alınmayacak olup direk tablet bağışı kabul edilecek.

Tablet Bağışı İçin Şartlar Belirlendi

En düşük sistem özelliği Android 6 mobil işletim sistemine sahip, üzerinde kamera ve sim kart – 3g özelliği bulunan yeni veya kullanılmış çalışır durumdaki tüm tabletler kampanyaya bağışlanabilecek. İhtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti ve kampanyada elde edilen cihazların bu öğrencilere teslimi ise gene İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve ilgili okul müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek.

Haber: Mikail Bıyıklı

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ