Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Osman Kara öğrencilerle buluştu

Osman Kara öğrencilerle buluştu
  • 16.12.2016
  • Osman Kara öğrencilerle buluştu için yorumlar kapalı
  • 2.820 kez okundu

Gazeteci ve yazar Osman Kara, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. Kara, 30 yıllık gazetecilik deneyimini öğrencilerle paylaştı.  

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileriyle, fakültenin haber merkezinde bir araya gelen gazeteci ve yazar Osman Kara, 30 yıllık gazetecilik deneyimini öğrencilere aktardı.

Hukuk Fakültesinden gazeteciliğe

Toplumsal konulara karşı ilgisini gazetecilik mesleği yaparak devam ettirmek istediğini belirten Kara, Hukuk Fakültesi eğitiminin ardından Samsun’da bir gazetede muhabir olarak çalışma hayatına girdiğini söyledi.

Yerel basının bürokrasideki hiyerarşik konumu.

Yerel basının bürokrasideki hiyerarşik konumuna değinen Kara, bu durumun haber içeriklerini etkilediğini, tarafsız habercilik yapmanın zor olduğunu belirtti.  Yerel basında haberciliğin baskılar altında yapıldığını, yerel basının kurumların, şirketlerin baskısı karşısında ezildiğini söyledi. Yerel basının maddi kaynaklarının az olması ise bu baskıya karşı bağımlılık ilişkisini ortaya çıkardığına dikkat çekti. Gazeteci –yazar Osman Kara, mesleği icra ederken yaşanan bu tür zorlukların, ancak meslek etiğiyle beraber aşılabileceğini de sözlerine ekledi.

Yerel basın hakkında İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin sorularını cevaplayan Osman Kara, öğrencilerin çıkardığı Genç İfade Uygulama Gazetesi’ni de inceledi.

 

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ