Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Müdür Turan’dan Öğrencilere Merhaba

Müdür Turan’dan Öğrencilere Merhaba
  • 11.03.2020
  • Müdür Turan’dan Öğrencilere Merhaba için yorumlar kapalı
  • 905 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Adalet Meslek Yüksek Okulu (MYO)  yeni Müdürü Doç. Dr. İbrahim Turan MYO öğrencileriyle buluştu.

Çarşamba Adalet Meslek Yüksek Okuluna atanmadan önce, okulun başarı sıralamasından etkilendiğini söyleyen Doç. Dr. İbrahim Turan “Benim de biraz motivasyonumu artırdı, çünkü adalet programı uygulayan en iyi devlet üniversitesi içerisinde 12. sıradayız. Bence bu güzel bir şey bizim açımızdan memnuniyet verici. Niçin daha yukarıya çıkmış olmayalım, bu bence üzerinde durmamız gereken bir şey.” dedi.

Akademik kadronun da önemini vurgulayarak  gelmeden önce akademik kadroya da bakıp mutluluk duyduğunu söyledi. Adalet MYO Hocaların cv’lerinin çok güçlü olduğunu söyleyen Turan “Bence böyle hocalardan ders alıyor olmanız mutluluk verici ve sizin açınızdan da avantaja dönüştürülebilir bir durum.” şeklinde konuştu.

Ufkunuzu Geniş Tutun”

Kendisine hedef koyan öğrencilerimizin olması bizim için çok önemli olduğunu belirten Turan “Çünkü bir meslek yüksek okulu kendi mezunları üzerinden, bir fakülte kendi mezunları üzerinden yükseliyor. Sizde mezun olduğunuz zaman ne kadar güçlü olursanız, istihdam alanında ne kadar bulunursanız buraya gelen öğrencinin kalitesi her yıl o kadar çok artar.” dedi.

Ufkunuzu ne kadar dar tutarsanız o kadar dar göreceğimizi söyleyen Turan “Ufkunuzu geniş tutmalısınız. Artık sizin için imkanlar çoğaldı. Ankara ve İstanbul’daki öğrencilerden sizin farkınız belki sınav da skor olarak daha düşük puan yapmış olabilirsiniz ama bu hayatta başarınızın önüne geçecek bir şey değildir.” şeklinde konuştu.

Buraya geldiğiniz her dersi kendimize kar saymamız gerektiğini vurgulayan Turan “Kar saymaktan kastım sadece bilgiyi ezberlemek değil. Üniversite sadece bilgi kazandırmaz. Üniversite farklı bir bakış açısı kazandırdığı zaman üniversitedir. Size bilgiyi ezberletmez, ufkunuzu açtığı zaman üniversite, üniversite olur.” dedi.

Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ve öğrenci selamlaşması ile son buldu.

 Haber/Fotoğraf: Mikail Bıyıklı

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ