Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

“Maskeler Kutuya Sağlık Dünyaya”

“Maskeler Kutuya Sağlık Dünyaya”
  • 29.12.2020
  • “Maskeler Kutuya Sağlık Dünyaya” için yorumlar kapalı
  • 972 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri, atık maskelerin zararına dikkat çekmek için proje başlattı.

OMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Arş. Gör. Dr. Gülten Arslantürk’ün yürüttüğü Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında “Maskeler Kutuya Sağlık Dünyaya” sloganıyla yola çıkan öğrenciler, insanları atık maskeler konusunda bilinçlendirmeyi ve geleceğe nefes alınabilir bir dünya bırakmayı amaç edindi. Tek kullanımlık maskelerin sürdürülebilir olmaması nedeniyle atık madde miktarını artırdığını belirten proje ekibi, yıkanabilir, kumaş maskelerin tercih edilmesinin daha az atık için önemli olduğunu ifade etti..

Proje, sosyal medya hesapları üzerinden maskeler konusunda bilgilendirici içeriklerle ve etrafa atılmış maske fotoğraflarının konum bildirilerek paylaşılmasıyla yürütülüyor. Siz de bu projeye destek olmak isterseniz çevrenizde gördüğünüz atık maskeleri Instagram üzerinden @maskeler.kutuya hesabına konum bildirerek gönderebilir veya #maskeleryerde hashtagı ile @maskeler.kutuya sayfasını da etiketleyerek sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Haber: Büşra Taşdemir

Tasarım: Muhannad Hamoud

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ