Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

İletişim Fakültesi’nde “Nostalji” rüzgârı

İletişim Fakültesi’nde “Nostalji” rüzgârı
  • 02.05.2018
  • İletişim Fakültesi’nde “Nostalji” rüzgârı için yorumlar kapalı
  • 2.201 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda Halkla İlişkiler ve Tanıtım (HİT) Bölümü 3. Sınıf öğrencileri, Halkla ilişkiler ve Reklam Ajanslarında Süreç Yönetimi dersi kapsamında  “Nostalji” adlı canlandırma etkinliği gerçekleştirdi.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. Sınıf öğrencileri “Halkla ilişkiler ve Reklam Ajanslarında Süreç Yönetimi” dersi kapsamında  “Nostalji” adlı etkinlikle 2000’li yıllardan geçmiş zamanlara yolculuk yaşattı.

Nostalji etkinliğine, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta,  Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oktan, Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, Radyo Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Çakın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Recep Yılmaz, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Zamanda yolculuk

“Durdurun Zamanı İnecek Var” sloganıyla yola çıkan öğrenciler canlandırmalardan önce, geçmişteki çocukların simgelerinden olan şekerlemeler, kağıt helva, pamuk şeker gibi sunumlarla ve nostalji fotoğraf panosuyla fakültede nostalji rüzgarı estirdi.

Toplu dans gösterisiyle başlayan etkinlik, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Güneş Dereli’nin canlı müzik dinletisi ile devam etti. 90’ların unutulmaz Türk sineması oyuncuları ve ses sanatçıları öğrenciler tarafından canlandırıldı. Gösteride “Yıldız Tilbe” Sıla Levat , “Barış Manço” ve “Kemal Sunal” Furkan Duman, “Nuri Alço” Hakan Özer, “Cici Kızlar” Şengül Cabi, Özlem Günaltay, Feyzanur Gökçe, “Emel Sayın” ve “Adile Naşit” Dilara Ofluoğlu, “Sadri Alışık” ve “Şener Şen” Berkay Köse, “Gülşen Bubikoğlu” Feyzanur Gökçe, “Tarık Akan” Tolunay Karakurt, “İbrahim Tatlıses” Burak Anılan, “İlyas Salman” Miraç Yıldız “Şişko Nuri” Özlem Günaltay tarafından canlandırıldı.

Son olarak öğrenciler fakülte bahçesinde sokak oyunları sek sek, ip atlama, yakan top oynandı. Festival havası yaşatan etkinlik final sınavları öncesi öğrencilere moral oldu. Etkinlik nostalji sahnesinde toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ