Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Her şehit bir fidan

Her şehit bir fidan
  • 22.12.2016
  • Her şehit bir fidan için yorumlar kapalı
  • 2.603 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi ve Çarşamba Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği ‘şehitler için fidan dikme etkinliği’ gerçekleştirildi.

OMÜ İletişim Fakültesi Toplumsal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında şehitler için fidan dikme etkinliği düzenlendi. Çarşamba Belediyesi ve OMÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği etkinlik Çarşamba İlçesi’nin doğal yaşam alanında gerçekleşti.

Katılımın oldukça fazla olduğu etkinliğe Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ünal, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve İletişim Fakültesi öğrencileri katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar; “Doğal yaşam alanının en önemli unsuru şehitlerimiz için yapacağımız fidanlık olacak. 500 dönümlük alanı fidanlık yapıyoruz. Kutsal ordumuz Türkiye Cumhuriyeti milletinin bin yıldır bu topraklarda tutunmasını sağlayan en büyük güçtür. Diğer büyük gücümüz ise şehitlerimizdir. Biz bu topraklar uğruna hala da şehit vermeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da yaşanan terör saldırısında Çarşambalı kardeşimiz Mustafa Öztürk’ü ahirete yolcu ettik. Onun ve diğer şehit kardeşlerimizin adını bu fidanlıkta yaşatacağız. Böylelikle buraya ‘Şehitler Fidanlığı’ adını verdik” dedi.
[wds id=”3″]
Vali Yardımcısı Hakan Kubalı; “Şehitlerimizi fidanlarla yaşatmak adına dikilen ağaçlara şehitlerimizin adının verilmesi düşüncesi hayranlık verici. Bu düşünce ile gelen öğrencileri gönülden kutluyorum. Biz bu vatanı sokaklarda bulmadık, bu vatanın her karış toprağında şehit kanı var. Bizler Gazi Mustafa Kemal’in torunlarıyız, bu vatanı hiç kimselere bırakmaz, seve seve canımızı veririz. Bu vatanı, şehitlerimizi yaşatacağımız siz gençler en büyük güvencemizsiniz” dedi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta; “Hz. peygamber elinizde bir fidan varsa kıyamet kopacak olsa bile onu dikin der. Burada fidanı dikmekten yeşillendirmekten kasıt, şartlar ne olursa olsun kıyamet kopsa dahi yaşamaya devam edin moralinizi bozmayın anlamındadır. Biz de tüm olanlara rağmen moralimizi güçlü tutup dimdik duracağız. Şehitlerimizin bizler uğruna canlarını feda ettikleri bu topraklarda yaşamaya devam edeceğiz. Şehitlerimiz de diktiğimiz fidanlarla yaşatacağız” dedi.

İletişim Fakültesi çalışanlarından Mustafa Baş’ın kardeşi Yılmaz Baş 1999 yılında Kuzey Irak’ta şehit oldu. Baş. kardeşinin künyesinin fidana asıldığını görünce çok duygulandığını ifade etti.
Katılımcıların konuşmalarıyla başlayan etkinlik fidanların dikimi ve künyelendirilmesiyle son buldu.
her-sehit-bir-fidan-1

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ