Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

İletişim Fakültesinde Kadınlar Günü filme taşındı

İletişim Fakültesinde Kadınlar Günü filme taşındı
  • 08.03.2018
  • İletişim Fakültesinde Kadınlar Günü filme taşındı için yorumlar kapalı
  • 2.967 kez okundu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü (RTS) öğrencilerinin çektiği “Rüya’nın Hayali” adlı filmin galası fakültenin Konferans Salonu’nda gösterime sunuldu.

Senaryo ve Yönetmenliğini RTS öğrencisi Yunus Tüzen’in yaptığı kadına şiddeti eleştirel bir gözle konu alan  “Rüya’nın Hayali” adlı film izleyenler tarafından büyük beğeni gördü.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen galaya film oyuncuları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Filmin sonunda yönetmen ve oyuncular film hakkında görüşlerini ve duygularını katılımcılarla paylaştı.

“Kadına yönelik şiddet toplumsal bir sorundur”

Yönetmen Yunus Tüzen “Öncelikle kadınların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Film çekmek hayalimdi ve ben bu hayalimin peşine düştüm. Kadına yönelik şiddet toplumsal bir sorundur. Buna dikkat çekmek istedim.” dedi.

Film de anne rolünü canlandıran Şennur Şenyer de “Böyle bir projede olmak beni çok mutlu etti. Yönetmenimiz Yunus Tüzen’e, ses ve görüntü ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bankacı rolündeki Esma Subaş da “Kadına şiddete duyarlı bireyler olmak için öncelikle çocuklarımızı bilinçlendirmeliyiz. Onlara eşit haklara sahip olduğumuzu anlatmalıyız. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmeliyiz.” şeklinde konuştu.

“Kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak istedik”

Baba rolünü canlandıran Eray Özdal ise “Türkiye’deki her 3 kadından 1’i şiddet görüyor. Bu rakam çok korkutucu. Biz de bu filmde kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak istedik. Sizlerin yüreklerine dokunabildiysek ne mutlu bizlere. Yönetmenimize ve emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Başrollerini Şennur Şenyer, Eray Özdal, Esma Subaş ve Asya Kökçe’nin paylaştığı filmde ses ekibinde İletişim Fakültesi öğrencileri Yasin Göçer ve Abdullah Alkaç ile görüntü ekibinde Suat Avcıl ve Mücahit Kaya yer aldı.

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ