Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Samsun’un Gizli Anahtarı

Samsun’un Gizli Anahtarı
  • 15.06.2015
  • Samsun’un Gizli Anahtarı için yorumlar kapalı
  • 1.636 kez okundu

Dünya’nın önde gelen şehirlerinde bulunan gizli anahtar oyunu Samsun’da!

Bilgisayar oyunundan yola çıkılarak tasarlanan gizli anahtar oyunu Türkiye’ye ilk kez yurtdışında yaşayan Samsunlu bir vatandaş tarafından getirildi. İstanbul’da oyunu deneyimleyen Samsunlu işletme sahibi Samsun’da alternatif eğlencelerin bulunmadığını düşünerek Mart ayında oyunun tüm tasarımını kendisi tasarlayıp hizmete sundu.

Ajan Odası ve Dedektif Odası

2 oyun odası halinde tasarlanan gizli anahtar oyunu Soğuk Savaş döneminden esinlenen ajan odası ve 1970-1980 yıllarından esinlenen dedektif odasından oluşuyor. Odalar oyunun geliştirilmesi ve güvenliğin sağlanması amacıyla oyun boyunca kameralar ile izleniyor.

Grup psikolojisi ve yardımlaşma odaklı oyun tamamen zekâya dayanıyor. Zekâ ürünü olmasıyla birçok araştırmaya konu olan oyunda amaç kilitli odadan bir saat içinde anahtarı bulup kurtulmak.

Yalçın oyunla ilgili yaptığı açıklamada, “Oyuna başlarda ilgi oldukça az oldu, fakat 2 aydan sonra 200 kişilik bir grubu ağırladık. Oyun bitiminde aldığımız tepkiler beklediğimden daha olumlu oldu. Oyun dışarıdan basit görünebilir, fakat deneyimlerseniz ciddi bir zekâ işi olduğunu göreceksiniz” dedi.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ