Ondokuz Mayıs Üniversitesi - İletişim Fakültesi - Uygulama Gazetesi -

Gençlerden yaşlılara uzanan el

Gençlerden yaşlılara uzanan el
  • 15.04.2015
  • Gençlerden yaşlılara uzanan el için yorumlar kapalı
  • 1.614 kez okundu

Çarşamba Gençlik Merkezi başlattıkları proje ile yaşlılara hem yardım etmeyi hem de sevindirmeyi amaçladı.

Çarşamba Gençlik Merkezi 18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nda yaşlıları unutmadı ve Çarşamba’da bulunan alışveriş marketlerine yardım kutuları yerleştirdi. ‘18-24 Mart Yaşlılar Haftasında Bir Büyüğünün Yanında Erzağınla Olmaya Var mısın?’ sloganıyla yola çıkılan projeye Çarşamba halkının ilgisi büyüktü.

Çarşamba Gençlik Merkezi başlattıkları proje ile yaşlılara hem yardım etmeyi hem de sevindirmeyi amaçladı. Proje kapsamında ilçede bulunan marketlere yardım kutuları yerleştirildi ve bu kutularda toplanan yardımlar ilçede bulunan ihtiyaç sahibi yaşlılara ulaştırıldı.

Çarşamba Gençlik Merkezi gençlik lideri Erkan Kara, amaçlarının ihtiyaç sahibi olan yaşlılara ulaşarak mutlu etmek olduğunu belirterek, “Böyle etkinliklerle insanlarımıza da dayanışmaya dair güzel mesajlar vermeyi hedefliyoruz. Bu uğurda başlattığımız etkinliğe Çarşamba halkının da ilgisi büyük oldu. Çarşamba esnafı, özellikle de büyük marketler de projemize destek verdi. Onları da unutmamak lazım, onların sayesinde güzel bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Toplanan ürünlerin Nisan ayı içerisinde gençlik merkezi liderleri ve gönüllü öğrenciler ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade eden Kara, “Sosyal Yardımlaşma Vakfının bize verdiği bir listeye göre bu yardımı yapacağız” açıklamasında bulundu.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ